Nasza firma od wielu lat zajmuje się profesjonalnym montażem kominków wszelkiego typu: tradycyjnych, nowoczesnych, portalowych, kaflowych, szamotowych a także montażem instalacji rozprowadzenia ciepła (DGP) i rekuperacji. Mając na uwadze różnorodne gusta klientów robimy wszystko, by zaspokoić ich potrzeby. Dopasowujemy ofertę tak, by sprostać wymaganiom finansowym i wizualnym i jednocześnie proponować najlepszy produkt.

KOMINKI Z MONTAŻEM

  • po konsultacji z Klientem zaproponujemy kominek spełniający oczekiwania,
  • następnie przesyłamy wycenę kominka oraz montażu,
  • przy pozytywnej podpisujemy umowę,
  • po ustaleniu dogodnego terminu przystępujemy do montażuKOMINKI OGRODOWE

Kominki ogrodowe to świetne rozwiązanie spełniające także funkcję grilla ogrodowego. Letnie grillowanie to obecnie jedno z podstawowych form wypoczynku dla wszystkich posiadających ogrody i działki. Kominki ogrodowe są trwałymi elementami ogrodowej architektury o bardzo wysokich walorach estetycznych, będące wyznacznikiem dobrego gustu. Tak więc warto skorzystać z takiej formy wypoczynku. Kominek ogrodowy poza grillowaniem może posłużyć do pieczenia na ruszcie wędlin, ryb, warzyw itp., suszenia, wędzenia, a także pełnić funkcję rożna. Dodatkowo może stanowić typowy kominek, który daje możliwość zorganizowania romantycznego wieczoru w ogrodzie.

        

KOMINKI RUSTYKALNE

Kominki rustykalne zazwyczaj utrzymane są w stonowanej kolorystyce: różnych odcieniach brązu, beżu, bieli, często wykańcza się je przy pomocy kamienia, cegły lub drewnianych elementów. Wszystko po to, żeby wykreować wrażenie prostoty i starego, klasycznego stylu, a mówiąc konkretniej: po to, by stworzyć kominek, który równie dobrze stać mógłby swego czasu w wiejskim folwarku szlacheckim. Kominki rustykalne najlepiej prezentują się na tle jasnej i jednolitej ściany – beżowej bądź białej – ewentualnie na tle cegły. Najczęściej wyposaża się je w dwie półki – górną i dolną, ale zdarzają się też projekty, w których palenisko jest umiejscowione praktycznie na poziomie podłogi; sam kominek nabiera wtedy smukłości i bardziej wysublimowanego charakteru zwłaszcza, gdy jego obudowa wykonana zostanie z lekkich z wyglądu materiałów.

        

KOMINKI NOWOCZESNE

Kominki nowoczesne, których kształty są bardzo zróżnicowane, na tyle, iż nie można w jednoznaczny sposób określić ścisłych cech, którymi mógłby się charakteryzować. Ogólnie kominki nowoczesne nawiązują do prostych, często ascetycznych wnętrz, których minimalizm jest cechą dominującą, brak w nich przesadnego zdobnictwa, elementów typowo dekoracyjnych, często funkcje dekoracyjne pełni oświetlenie. Wykonywane są najczęściej z lekkich materiałów typu karton – gips, wykończone tynkiem szlachetnym lub płytami kamiennymi (marmur, granit, trawertyn). Tworzą lekkie konstrukcje dostosowane do nowoczesnych pomieszczeń, często są wkomponowane w ścianę.

        

KOMINKI KAFLOWE

Kominek kaflowy to rodzaj pieca akumulacyjnego. Do niedawna służył jedynie do ogrzewania pomieszczeń. Obecnie pozwala na ogrzewanie zarówno pomieszczeń przez bezpośrednie promieniowanie ciepła jak i przez wykonanie nadmuchów na inne pomieszczenia.

        

KOMINKI SZAMOTOWE

        

KOMINKI Z PŁASZCZEM WODNYM

Przy montażu kominków z płaszczem wodnym Firma TOM-KAM wykonuje instalacje centralnego ogrzewania.